Prestige Vyživující denní krém 24h

Neohodnoceno
 
 

Krém s výtažky z perel a bulharské růže, obohacený o mandlový a avokádový olej.

Dostupnost Vyprodáno
188 Kč
Kód produktu 2976
Kategorie Pleť
Položka byla vyprodána...
 

Krém je vhodný pro všechny typy pleti. Hloubkově vyživující krém s výtažky z perly a Bulharské růže, avokádového a mandlového oleje. Vyživující oleje mají zklidňující a změkčující účinky, dodávají pleti sametovou hebkost a jemnost.

Výtažek z perly je bohatý na aminokyseliny, polysacharidy, zvyšující hydrataci pokožky a přirozený UV filtr, chránící před fotostárnutím. Křišťálové kapičky bulharské růže obsažené v krému, jsou bohaté na antioxidanty, pokožku zjemňují, vyhlazují a omlazují.

Výtažek z bulharské růže obsahuje vzácný esenciální bulharský růžový olej. Krém je vhodný pro všechny typy pleti bez rozdílu věku.

Původ bulharské růže - damašské růže - Rosa Damascena je opředen mnoha legendami. Prokazatelně se růže pěstovaly už ve starověkém Egyptě, kde mumie byly balzamovány růžovým olejem. Před staletími byla růže přivezena na území Bulharska, kde se vlivem unikátních klimatických podmínek postupně stala výrazně se odlišujícím druhem olejnatých růží. Výtažek z bulharské růže obsahuje vzácný esenciální bulharský růžový olej.

Růžový olej (nesprávně růžová voda) je kosmetická a farmaceutická surovina, esenciální olej. Růžový olej (rose oil) a růžová voda (rose water) jsou přírodní produkty, které se získávají destilací olejnaté růže Rosa Damascena, která se nazývá "královna květů". Jde o přírodní biologický extrakt vyrobený z okvětních lístků dvou druhů růžového keře. K výrobě růžového oleje je možno použít dva druhy růží, jedním z nich je druh Rosa Damascena flos – růže damascénská, pěstovaný zejména v Bulharsku, druhým z nich pak Rosa centifolia, neboli růže stolistá, která se pěstuje zejména v jižní Francii.

V růžovém oleji prý bylo izolováno přibližně 300 různých chemických látek, které mají jedinečný vliv na lidský organismus. Mají výrazné antibakteriální a protizánětlivé účinky. Růžový olej představuje přírodní produkt získávaný speciální vodně-parní technologií svěžích květů olejové růže nazývané také jako "Rosa damascena Mill". Olejová růže se pěstuje na růžových farmách, kde jsou vytvořeny specifické podmínky pro její růst. Na jeden kilogram růžového oleje je zapotřebí 3,5 tuny růžových květů a ke jeho konečné výrobě třeba dalších 283 komponentů.

Bulharský růžový olej je ve světě známý svými výbornými vlastnostmi a vysokou kvalitou. Se svým hydratačním a tonizujícím účinkem jsou ideálním prostředkem na čištění a hydrataci pleti a na její zjemnění. Zároveň regenerují poškozené tkáně a zpomalují proces stárnutí. Vůně růžového oleje pomáhá přemoci stres a deprese a je zároveň silné afrodiziakum. Růžový olej se používá v parfémech a kosmetice světoznámých značek.

POUŽITÍ: Nanášejte jemnými pohyby na očištěnou pokožku obličeje a krku.